کد ارور لباسشویی اریستون

خطای F01

معنا و مفهوم خطای  F01 این است که در یکی از اجزاء موتور، اتصالات کوتاهی رخ داده است.

رفع اختلال ایجاد شده با بررسی موتور و اتصالات آن صورت می گیرد و موردی نیست که شما خود به تنهایی بتوانید آن را حل کنید. پس نیاز است که در صورت بروز این مشکل حتما با متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی آریستون تماس بگیرید.

خطای F02

خطای F02 زمانی ایجاد می شود که تاکومتر متراکم ماشین لباسشویی جدا شده باشد.

در این رابطه نیز باید با افرادی که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آریستون تجربه و مهارت زیادی دارند تماس بگیرید. توجه داشته باشید که این مورد، موردی نیست که شما بتوانید به تنهایی از پس تعمیر آن بر آیید.

خطای F03

خطای F03 در صورت باز شدن و یا اتصال کوتاه در ترمیستور ماشین لباسشویی ایجاد می شود. ترمیستور در ماشین های لباسشویی جدید مورد استفاده قرار می گیرد و از آن به عنوان سنسور دمای آب یاد می شود. وقتی درجه حرارت آب به یک میزان مشخص می رسد برد الکترونیکی ترمسیتور را در جریان موضوع قرار داده و برق المنت قطع می شود.

موضوع این خطا بسیار تخصصی است و حتی افرادی که در این زمینه اندکی تجربه و تخصص دارند نمی توانند مشکل ایجاد شده را حل کنند. شما باید در اولین فرصت با افرادی که سال های زیادی در این رابطه کار کرده و مهارت زیادی دارند تماس بگیرید.

خطای F04

خطای F04 در صورتی که سوئیچ فشار بر روی حالت خالی مسدود و متراکم شده باشد، روی می دهد. وظیفه این سوئیچ کنترل سطح مناسب در داخل مخزن ماشین است. وقتی آب داخل مخزن به اندازه مناسب می رسد، دریچه بسته شده و از ورود آب به داخل مخزن جلوگیری به عمل می آید.

خطای F05

 خطای F05 را وقتی پمپ تخلیه خراب باشد و یا سنسور سطح به هنگام تخلیه آب، سیگنال تولید نکند مشاهده می شود.

در این شرایط باید از اتصال بین کنترل کننده های الکترونیکی و پمپ تخلیه اطمینان حاصل کرد که این  جزء وظایف تعمیرکارانی است که به صورت تخصصی در حوزه تعمیر ماشین لباسشویی آریستون کار می کنند. اگر مشکل بدین طریق حل نشد شاید لازم باشد که فیلتر و شلنگ تخلیه نیز وارسی شوند.

خطای F06

اگر سلکتور ماشین لباسشویی آریستون با مشکل مواجه شود خطای F06 رخ می دهد. سلکتور همان قسمتی است که بر روی ماشین لباسشویی قرار داده شده است و شما با چرخاندن آن می توانید برنامه مورد نظر خود را انتخاب کرده و ماشین را روشن کنید.

تنها کاری که در این مواقع می توان انجام داد تماس گرفتن با مراکزی است که می توانند با بهترین قطعات و در کوتاه ترین زمان ممکن است قطعه را تعویض کنند و خطای به وجود آمده را حل نمایند.

خطای F07

در صورتی که رله گرمایش ماشین لباسشویی نتواند فعال شود خطای F07 مشاهده می شود. رله گرمایش یکی از قطعات برد الکترونیکی ماشین های لباسشویی آریستون است.

اما برای رفع این ارور چه کاری می توان انجام داد؟ بهترین کار تماس با مراکز و افرادی است که در حوزه تعمیرات ماشین های لباسشویی مهارت و تجربه زیادی دارند. در صورتی استفاده از این راهکار شک نکنید که ماشین لباسشویی شما به مانند روزهای اول قادر است به کار خود ادامه دهد.

خطای F08

المنت درست کار نمیکند – میتواند ناشی از خرابی المنت باشد.

خطای F09

خطای F09 عنوان می کند که سوئیچ فشار در ماشین لباسشویی آریستون خراب شده است. در مورد وظیفه و عمکرد این ماشین در خطای F04 صحبت کردیم و مشخص شد که علت اهمیت این قطعه چیست.

اما برای رفع مشکل و ارور ایجاد شده، باز هم تنها کاری که باید انجام دهید تماس گرفتن با تعمیرگاه های مجاز است. مراکزی که به صورت کاملا حرفه ای در این زمینه کار می کند اولا قادرند به سرعت مشکل به وجود آمده را حل کنند و ثانیا بهترین قطعات را در ماشین لباسشویی قرار می دهند.

خطای F10

اگر با خطای F10 مواجه شدید معنی و مفهوم آن این است که ماشین لباسشویی آریستون با آب سرد پر نمی شود. این خطا ممکن است علل مختلفی مانند تا خوردن شلنگ تخلیه، یخ زدن لوله های ماشین در اثر هوای بسیار سرد و یا باز ماندن شیر آب داشته باشد.

برای حل این موضوع ابتدا شیر آب را مورد بررسی قرار دهید و اطمینان پیدا کنید که باز است. در مرحله بعدی به سراغ شلنگ تخلیه بروید؛ اگر شلنگ تخلیه تا خورده است، تاخوردگی را برطرف کنید تا آب به راحتی وارد ماشین شود.

خطای F11

خطای F11 موقعی اتفاق خواهد می افتد که آب گرم و سرد وارد ماشین نمی شود. احتمال آنکه شیرهای آب با مشکل مواجه شده باشند و یا پمپ خراب شده باشد وجود دارد.

برای حل مشکل مانند خطای قبلی ابتدا شیرهای آب را مورد بررسی قرار دهید. اگر شیرها مشکلی دارند آنها را تعمیر و یا تعویض کنید تا آب گرم به راحتی وارد مخزن ماشین شود. اگر با چک کردن موارد ذکر شده مشکل هنوز بر جای خود باقی است احتمال آنکه پمپ خراب شده باشد وجود دارد. در این شرایط تماس با مراکزی که به صورت تخصصی ماشین لباسشویی آریستون را تعمیر می کنند بهترین راهکار است.

خطای F12

اگر بین برد نمایشگر و برد اصلی ماشین لباسشویی ارتباط وجود نداشته باشد خطایF12 رخ می دهد. این مشکل بسیار تخصصی و ریز است و افراد بی تجربه نمی توانند آن را حل کنند.

برای حل این خطا سعی کنید با یکی از مراکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی آریستون تماس بگیرید. کارشناسان این مراکز به تمام جزئیات اشراف داشته و در کمترین زمان ممکن قادر خواهند بود ایراد را برطرف کنند.

خطای F13

اگر سنسور خشک کن عمل نکند و یا ترمیستور خراب شود، خطای F13نمایش داده می شود.

برای حل مشکل ایجاد شده به مراکز تعمیر ماشین لباسشویی آریستون مراجعه کنید. تمام خدمات ارائه شده توسط این مراکز کاملا تخصصی است و شما با خیالی راحت می توانید تعمیر ماشین لباسشویی خود را به آنها بسپارید.

خطای F14

اگر المنت خشک کن دچار عیب و یا ایرادی شده باشد خطای F14 نمایش داده می شود. اگر المنت نتواند باد گرم تولید کند لباس ها خیس خواهند ماند.

تنها راه حل برطرف کردن این خطا تعویض المنت خشک کن دستگاه ماشین لباسشویی آریستون است. برای تعویض این قطعه نیز با تعمیرگاه هایی تماس بگیرید که مطمئنید قطعه ای با کیفیت و درجه یک در ماشین لباسشویی شما قرار می دهند.

خطای F15

وقتی رله المنت معیوب بود با خطای F15  به شما اطلاع داده می شود.

تنها راهی که می توان این خطا را برطرف کرد تعویض رله المنت است. تعویض قطعه نیز باید توسط افراد متخصص و کسانی که در این زمینه تجربه زیادی دارند انجام گیرد.

خطای F16  

 خطای F16 در صورتی که سنسور قفل درام خراب باشد نمایش داده می شود.

برای حل مشکل خرابی، باید قفل درب و یا کنترل کننده الکترونیکی توسط افراد ماهر و متخصص بررسی شده و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شود. برای حل مشکل به وجود آمده نیز گاهی لازم است سیم کشی بررسی گردد.

خطای F17

خطای F17به هنگام بسته نبودن درب نمایش داده می شود.

در این شرایط معمولا قفل درب دریچه بررسی می شود و چنانچه نیاز باشد قفل درب و یا کنترل کننده الکترونیکی توسط کارشناسانی که تجربه و مهارت زیادی در رابطه با تعمیر ماشین لباسشویی آریستون دارند تعویض می شود.

خطای F20/21

وقتی مقاومت ترمیستور (به خطای F03 مراجعه کنید) بیش از حد شده باشد و یا اینکه تشخیص افزایش یا کاهش دما نادرست باشد، خطای F20/F21 نمایش داده می شود.

این خطا نیز از خطاهای ماشین لباسشویی آریستون است که باید توسط تعمیرکاران و متخصصان مجرب این حوزه مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت نیز تعمیر شود. به هیچ عنوان دستگاه خود را به افرادی که در این زمینه اطلاعات ناقص و ناکافی دارند نسپارید.

خطای E35

خطای E35 زمانی بر روی دستگاه نمایش داده می شود که سطح آب در دستگاه بسیار زیاد باشد.

علت مختلفی را می توان برای این خطا عنوان کرد اما برای آنکه علت اصلی این اختلال مشخص شود، باید با کارشناسانی که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی آریستون مهارت زیادی دارند تماس بگیرید. این افراد هم قادرند مشکل را شناسایی کنند و هم با استفاده از بهترین قطعات مشکل ایجاد شده را حل نمایند.

خطاهای E33، E36، E37 و E39

وقتی سوئیچ فشار ماشین لباسشویی آریستون با خراب و یا معیوب باشد یکی از خطاهای E33، E36، E37 و E39 نمایش داده می شود. اگر شلنگ و محفظه مربوط به این قطعه نیز مسدود شده باشد باز هم با یکی از این خطاها مواجه خواهید شد.

برای حل این مشکل نیز باید سوئیچ، سیم کشی و اتصالات آن بررسی شود. در صورتی که شما به شخصه در این زمینه تخصص و مهارت کافی ندارید حتما با افرادی که در این زمینه متخصص هستند مشورت کرده و از آنها بخواهید تا اقدامات لازم برای رفع عیب ماشین لباسشویی را انجام دهند.

خطاهای E40، E41، E42، E44 و E45

خطاهای E40، E41، E42، E44 و E45 زمانی نمایش داده می شوند که قفل درب ماشین لباسشویی خراب شده باشد.

در خطای E40  سیم کشی ماشین دچار اختلال شده، در خطای E41 درب ماشین لباسشویی باز مانده، در خطای E43 برد کنترل دچار مشکل شده، در خطای E44 مداری که مسئول تشخیص باز و بسته بودن درب است دچار مشکل شده و در نهایت نیز خطای E45 نشان دهنده آن است که بین کنترل اصلی و قفل درب لباسشویی مشکلی به وجود آمده است.

در تمام خطاهای E40، E41، E42، E44 و E45 مشکل  ایجاد شده یک مشکل کاملا تخصصی و فنی است و افرادی که در این زمینه هیچ تجربه ای ندارند و یا تجربه کمی دارند قادر نخواهند بودن مشکل را خوبی حل کنند. پس حتما و حتما با مراکزی تماس بگیرید که می توانند با به کار بردن قطعات اصلی و درجه یک اختلال ایجاد شده را برطرف کنند.

خطاهای E61، E62، E66 و E71

به طور کلی خطاهای E61، E62، E66 و E71 به هنگام بروز یک مشکل در سیستم گرمایشی ماشین لباسشویی آریستون مشاهده می شوند.

در خطای E61 المنت حرارتی دستگاه خراب شده و به همین دلیل دستگاه قادر نیست آب موجود در مخزن را گرم کند، در خطای E62 نیز پنل کنترل ماشین خراب شده و در نتیجه آب داخل مخزن بیش از حد گرم می شود، در خطای E66 اتصالات و المنت های حرارتی دچار مشکل شده و سیستم گرمایشی ماشین را با اختلال همراه کرده و در خطای E71 سنسور دما خراب شده و این نیز موجب ایجاد  اختلال در گرمایش ماشین لباسشویی آریستون شده است.

خطاهای E82، E83،  E94 ، E95، E96 و E97

 خطاهای E82، E83،  E94 ، E95، E96 و E97 نشان از آن دارند که یک خطای برنامه نویسی در برد کنترل به وجود آمده است.

خطای LOCKED

اگر در اینترلایک ماشین لباسشویی آریستون مشکلی ایجاد شود خطای LOCKED پدیدار می گردد. میکروسوئیچ ها یا اینترلاک ماشین لباسشویی وظیفه دارد برق را به شیر ماشین برساند. برای آنکه اینترلاک بتواند وظیفه خود را به خوبی انجام دهد باید درب به طور کامل بسته باشد تا برق رسانی به دستگاه به طور صحیح انجام شود.

نتیجه گیری

اگر در کارکرد ماشین لباسشویی شما اختلالی ایجاد شود، چنانچه شما بتوانید مشکل ایجاد شده را با توجه به راهکارهایی که از عهده آن بر می آیید حل کنید که بسیار عالی است. اما مساله مهم زمانی است که شما قادر نیستید عیب ماشین را به عنوان مثال تنها با چک کردن شیر آب و یا شلنگ تخلیه آن حل کنید.

اشتراک گذاری:

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *